Blog > Komentarze do wpisu
Ucze sie tu oszczednosci

Japonczycy sa bardzo oszczedni. Nauczylam sie tego chyba, bo zauwazalam 'trwonienie' pieniedzy przez Polakow jak bylismy w Polsce w lipcu. Oczywiscie nie mam nic przeciwko trwonieniu pieniedzy, lecz tu ludzie zyja bardzo oszczednie. Mysle, ze bylibyscie zaskoczeni tym jak wygladaja tu domy, mieszkania ludzi oraz jak robia zakupy - licza sie z kazdym groszem.

Generalnie wszyscy uwazaja, ze pieniadze trzeba oszczedzac. Przed kazdym zakupem zastanawiaja sie czy rzeczywiscie tego potrzebuja. 
Zamiast kupic iles tam ubran 'sredniej jakosci' w ciagu roku, kupuja jedna sztuke, ale porzadnej marki.

Mama mojego meza ma w szafie torebki dobrych firm, ktore kupila 20-30 lat temu!

piątek, 05 października 2012, wishida

Polecane wpisy

Komentarze
2012/10/10 09:05:04
jest w tym sens. Ostatnio coraz częściej zastanawiam się do czego nas doprowadzi ten pęd za nowością. Telefony kupione rok temu już są przestarzałe, komputer pięcioletni to emeryt i nie warto go naprawiać, ubrania nosimy jeden, góra dwa sezony, samochód najlepiej wymieniać co pięć lat. Więcej, więcej, więcej. Po co ? Ten pęd, pośpiech jakbyśmy w jedno życie chcieli się nażyć za pięć. W efekcie tego pędu gonimy ze tym, żeby zarobić, żeby kupić kolejny reklamowany gadżet i nie mamy czasu na życie. A nasz biedna ziemia ledwie dyszy pod zwałami śmieci, w oparach CO2. Żeby gdzieś tam daleko, jakiś właściciel jakiegoś koncernu mógł zarobić jeszcze więcej